Euro<26 jest uznaną legitymacją studencką i młodzieżową, która staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Uprawnia do zniżek i jest zarazem ubezpieczeniem. Oferuje ponadto usługi finansowe dla młodzieży. Kartę taką mogą nabyć osoby pomiędzy 7 a 30 rokiem życia.
Europejska Karta Młodzieżowa Euro<26 jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów i studentów. Posiadacz jest uprawniony do korzystania ze zniżek w wielu sklepach i punkach. Obejmuje ubezpieczenie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Każdy ma możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie opcji. Jej wyrobienie nie przysparza większych trudności. Można z nią podróżować po całej Europie i korzystać ze zniżek nawet w 40 krajach. Karta ta jest legitymacją szkolną, studencką, a nawet członkowską - takie trzy w jednym. Warto zatem wiedzieć jak zamówić i wyrobić kartę, ile to kosztuje, jakie ubezpieczenie obejmuje i co najważniejsze - dla młodzieży - jakie zniżki gwarantuje i gdzie można je wykorzystać.
Wyrobienie karty - jak i gdzie
O Europejską Kartę Młodzieżową można pytać w punktach dystrybucji. Takie punkty nie trudno znaleźć. Najlepiej wpisać je w wyszukiwarce na stronie euro26.pl. W samej Warszawie takich miejsc jest kilkanaście, np. B.P. Alpen Tour, „Era Wakacji”, B.P. ARES, Bank Millenium, Bank zachodni WBK, Centrum Turystyki „Oskar”, Holiday Service czy Rainbow Tours. Istnieje również możliwość zamówienia jej on-line. Kartę może zamówić praktycznie każdy, kto nie ukończył 30 lat. Jednak osoby w wieku 7 - 16 lat dodatkowo muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, wówczas to osoba dorosła wypełnia wniosek. Chcąc zamówić kartę przez internet trzeba zacząć właśnie od wypełnienia wniosku znajdującego się na stronie euro26.pl. Następnie należy dokonać przelewu, wpisując w tytule numer zamówienia, imię i nazwisko. Po złożeniu zamówienia karta przyjdzie do domu za pośrednictwem poczty. Jeśli natomiast ktoś woli wybrać się do punktu dystrybucji należy pamiętać o zabraniu ze sobą zdjęcia, dowodu osobistego albo legitymacji uczniowskiej bądź studenckiej. Wyrobienie takiej karty trwa zaledwie kilka minut.
Rodzaje Europejskiej Karty Młodzieżowej
Decydując się na taką europejską legitymację należy wybrać rodzaj karty. Do wyboru mamy kilka wariantów:
Zniżki
Posiadacz karty europejskiej ma prawo do korzystania z ponad 6.500 tysiąca zniżek w Polsce oraz 100 tysięcy w 38 krajach Europy. Użytkownik Euro<26 dostanie rabat na przykład w wybranych sklepach, barach, restauracjach, podczas podróży autobusem, promem czy samolotem, a także zwiedzając obiekty turystyczne. Zniżki obejmują również kraje Europy, tam gdzie wydawana jest karta. Z jakich upustów i gdzie możesz skorzystać za granicą? Najłatwiej sprawdzić na stronach internetowych, gdzie znajduje się międzynarodowa wyszukiwarka. W Internecie łatwo znaleźć listę krajów, w których można skorzystać ze zniżek. Warto wiedzieć, iż w niektórych z nich Euro<26 ma inną nazwę niż w Polsce. Dobrze o tym pamiętać, kiedy jesteś w restauracji czy sklepie i chcesz skorzystać z karty. I tak dla przykładu Europejska Karta Młodzieżowa we Włoszech nosi nazwę „Carta Giovani”, w Portugalii „Cartao Jovem”, zaś w Holandii „CJP”.
Ubezpieczenie
Karta Euro<26 obejmuje ubezpieczenie w Polsce i na świecie (poza Kanadą i Stanami Zjednoczonymi). W zależności od rodzaju karty obejmuje ona sporty amatorskie, legalną pracę za granicą, nieszczęśliwe wypadki, pokrywa koszty leczenia czy sprowadzenia do kraju. Karta Euro26 posiada do wyboru cztery polisy: WORLD, SPORT, POLSKA, POLSKA SPORT. Wyjeżdżając poza granice Polski należy upewnić się czy w walizce nie brak warunków ubezpieczenia. Ułatwi to zdobycie ewentualnej pomocy czy załatwienie formalności. Wypadki niestety zdarzają się, dlatego warto wcześniej zapoznać się z instrukcją postępowania. Jeżeli coś się wydarzy trzeba jak najszybciej zgłosić stratę czy krzywdę ubezpieczycielowi. Jeżeli posiadacz karty Euro<26 wybiera się w podróż do USA lub Kanady może dodatkowo ubezpieczyć się w ramach karty. Takie ubezpieczenie nie jest wysokie, dlatego warto pamiętać o dodatkowej polisie. Można to zrobić w punktach, gdzie wyrabia się karty, okazując posiadanie Euro<26.
Europejska Karta Młodzieżowa może przydać się osobom podróżującym, ale nie tylko - doskonale zastąpi również ubezpieczenie szkolne czy uczelniane. Po co dwa razy płacić? Koszty jakie trzeba podjąć to od 28 do powyżej 100 zł. Cena związana jest oczywiście z rodzajem karty i ubezpieczenia.
Brak komentarzy. |