Coraz częściej Polacy decydują się na wakacje poza granicami swojego kraju - potrzebują więc pieniędzy w obcej walucie. Jeśli dopiero planujesz swój urlop, to wiedz, że najkorzystniej i najszybciej walutę wymienisz w kantorze internetowym.
Najtańsza waluta czeka na nas... w internecie
Pakujemy się, kupujemy wszystkie potrzebne rzeczy, załatwiamy ostatnie sprawy związane z pracą i... już! Można jechać na wymarzone wakacje. W tej wyliczance zabrakło jednak jednej, dosyć istotnej rzeczy - wymiany waluty. Często robimy to na ostatnią chwilę, tuż przed samym wyjazdem (uwaga na kantory na lotniskach, promach czy dworcach - tam naprawdę sporo przepłacamy!) albo przypominamy sobie o tym już w trakcie podróży. Nic straconego, najkorzystniejsza forma wymiany waluty czeka na nas w internecie i trwa dosłownie chwilę.
Kantory internetowe - wymiana waluty na miarę XXI wieku
Żyjemy w czasach, kiedy niemalże każdy biznes ma swój internetowy odpowiednik; nie inaczej sprawa wygląda także z kantorami. Waluty możemy wymieniać już zupełnie bezproblemowo, wystarczy nam dostęp do internetu. Transakcji możemy dokonać więc w domu, w pociągu, na dworcu lub nawet po opuszczeniu samolotu na miejscu urlopu.
Pierwsze polskie kantory internetowe pojawiły się w 2009 roku, a po wejściu w życie ustawy antyspreadowej z 2011 roku zaczęły się one tworzyć jak grzyby po deszczu. Dziś coraz więcej Polaków przekonuje się do tej formy wymiany waluty. I nic dziwnego, szkoda tracić czas z powodu starych nawyków. Do wymiany waluty w Ergokantorze wystarczy być posiadaczem dwóch kont bankowych - w złotówkach oraz w walucie wymienialnej. Po zarejestrowaniu się na stronie ergokantor.pl wybieramy interesujący nas kurs, wykonujemy przelew na konto kantoru i... czekamy na przelew zwrotny w walucie wymienialnej.
Oszczędność czasu i pieniędzy
Wymieniając walutę w Ergokantorze, nie tracimy czasu na dotarcie do kantoru, nie musimy szukać najniższego kursu w mieście, nie musimy też stać w kolejce. Jako że wymiana przebiega bezgotówkowo, nie zostaniemy także zaskoczeni informacją, że w kantorze skończyły się pieniądze. Do transakcji dochodzi błyskawicznie: trwa ona z reguły od 15 do 30 minut, w zależności od tego, w jakim banku posiadasz konto. Ponadto zleceń wymiany możesz dokonywać o każdej porze dnia i nocy, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dlatego nawet jeśli przypomnisz sobie o potrzebnej walucie w ostatniej chwili przed wyjazdem, nie będzie to za późno.
Jednak wymiana waluty w internecie to nie tylko zaoszczędzony czas i wygoda, ale także realna oszczędność pieniędzy - kupując walutę w sieci zapłacimy nawet do kilkunastu procent mniej niż wybierając tradycyjne placówki lub banki. Taka oferta jest szczególnie atrakcyjna dla miłośników podróży, którzy często wymieniają walutę.
Tańsza waluta, czyli więcej pieniędzy na wakacje
Wymieniając walutę w Ergokantorze możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na jednej transakcji - w zależności od tego jaką sumę chcemy wymienić. Przy pomocy bezpłatnego kalkulatora na stronie kantoru, możemy sprawdzić jak duża będzie to kwota. Przykładowo: porównując cenę waluty w Ergokantorze i w jednym z popularnych banków, na jednej transakcji kupna 1000 euro możemy zaoszczędzić nawet... ponad 200 złotych!
Ponadto zdecydowana większość transakcji z Ergokantorem jest zupełnie bezpłatna: nie zapłacimy za przelew, jeśli mamy konto w tym samym banku, co kantor. Kantory internetowe mogą nam zaproponować także niższe ceny walut, ponieważ są e-biznesem i nie muszą wynajmować biur w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach miast, nie muszą także przechowywać nigdzie gotówki ani inwestować w specjalne sejfy. Ponadto w kantorach online zazwyczaj jest sporo niższy spread niż w tradycyjnych placówkach.
Spread jest różnicą pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna waluty. Krótko mówiąc - im jest on wyższy, tym więcej przepłacamy. W kantorach internetowych średnio osiąga 1%, podczas gdy w tradycyjnych bankach średnia wynosi powyżej 6%. W Ergokantorze spread jest niższy, ponieważ kursy są na bieżąco aktualizowane w rynku Forex. Dzięki temu kantor online nie musi zabezpieczać się przed drastycznymi zmianami kursów.
Brak komentarzy. |