Nie jesteś zalogowany.
Nim zaczne opisywac nasze expresowe zwiedzanie napisze kilka słów odnosnie pakingów w mieście jako,ze wiekszosc jezdzi tam autem.
Drezno jest miejscem dobrze zorganizowanym. Znalezienie miejsca postojowego nie powinno być problemem, o ile oczywiście nie obędzie się bez polskiego kombinatorstwa. Zamiast tracić czas na szukanie darmowego postoju, lepiej zaakceptować wydatek i zapłacić.
Drezno podzielone jest na trzy strefy parkingowe: zieloną, żółtą i czerwoną. Różnią się przede wszystkim wysokością opłat, które trzeba uiścić. Zielona, na obrzeżach śródmieścia (Aussere Neustadt) jest najtańsza. Cena całodniowego karnetu wynosi tam 3 euro, Za pół godziny trzeba zapłacić 0,25 EUR. Podobne ceny obowiązują w strefie żółtej.
W strefie czerwonej, dookoła rynku i okolicznych ulic, ceny są znacznie wyższe. W tygodniu pół godziny kosztuje pół euro, cały dzień – 6 EUR.
Duze parkingi w Dreznie sa bardzo dobrze oznakowane.Zaraz od wjazdu mamy wielkie tablice wskazujace kierunek parkingu i ilosc wolnych miejsc na min.Ceny za parkowanie są troche wyzsze ale zawsze jest pewnosc ,ze bedzie tam wolne miejsce.
Do wiekszych parkingów nalezy ...ten przy Heinrichstraße ,przy Theaterplatz czy na parkingu o nazwie Stadt Dresden przy Schießgasse-na tych parkingach za cały dzien nie zapłacimy wiecej niz 10 euro.
Drożej jest np. na parkingu Altmarkt-Galerie przy Webergasse. Godzina kosztuje tam 1 euro, za trzy godziny zapłacimy 3,5 euro, a za każdą kolejną – 1,5 euro. Parking leży za to tuż obok rynku, w samym środku miasta. Ma też ponad pięćset miejsc parkingowych.
My wybraliśmy parking przy Theaterplatz-dla nas ma idealne położenie.
Tu strona z miejscami parkingowymi i nie tylko http://www.dresden.de/freie-parkplaetze/
Dlaczego Drezno....na wiosne odwiedziliśmy niemieckie miasteczko Goerlitz,które nas zauroczyło..i tak to sie zaczęło-postanowiliśmy w tym roku objechac przygraniczne niemieckie miasteczka.
Wyczytałam tez w jednym z blogów szukajac informacji na temat Budapesztu,że jeśli tam sie ktoś wybiera to warto najpierw odwiedzić Drezno-miasto rzekomo bardzo przypominajace stolice Wegier .
Pomysł nam sie spodobał i pojechalismy troszke pozwiedzac-bardziej podziwiac budowle na zewnątrz niz wnętrza ,żeby potem miec porównanie.
Przeznaczylismy na zwiedzanie jeden dzien, nam to wystarczyło ale jesli chcecie wszystko zobaczyc dokładnie to zarezerwujcie sobie na to miasto przynajmniej trzy dni.
Histori Drezna nie bede opisywac -nie o to tutaj chodzi,zreszta poczytałm tylko o tym pobierznie ale wspomne tylko ,ze Drezno to taka mozna powiedziec kulturowo "BAROKOWA FLORENCJA " gdzie miesza sie styl Baroku i renesamsu.
Drezno wraz z doliną Łaby zostało wpisane na listę zabytków UNESCO w 2004 roku, jako 33. obiekt na terenie Niemiec. Jednak w 2009 Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) uznała nowo wybudowany most na Łabie za niedopuszczalną ingerencję w krajobraz i skreśliła miasto ze swej listy zabytków.
W Dreźnie tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Dziesiątki niesamowitych zabytków, muzeów, ciekawych budynków, setki restauracji, przecinające malowniczą rzekę Łabę liczne mosty, wielki barokowy park Grosser Garten czy kolejka górska Schwebebahn.
My ograniczylismy sie do podstawowych zabytków a zarazem najwiekszych atrakcji tego miasta.
-Zamek (Dresdner Schloss)- Rezydencja Wettynów
-Zwinger
-Albertinum
-Katedra Świętej Trójcy (Hofkirche)
-Kościół Marii Panny (Frauenkirche)
-Kościół Świętego Krzyża (Kreuzkirche)
-Semperoper – opera Sempera
Zasiadam i śledzę Szkoda tylko, że to słonko nie dopisało
Ostatnio edytowany przez Kasia6555 (2015-06-27 20:45:11)
no to rzeczywiście expresem (nie wchodząc nigdzie do środka)
A do oglądania jest tutaj wiele. A starczyło przynajmniej czasu na degustację?? Toż to stolica (i źródło) Radebergera.
Az tak zle nie było....muzea w Zwingerze zwiedzilismy i i cosik tam jeszcze .Chociaz na nas to i tak zbyt duzo