Szpindlerowy Młyn. To małe miasteczko zamieszkałe przez nieco ponad tysiąc mieszkańców jest największym i najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim Republiki Czeskiej. Jest słynne w całym narciarskim świecie za sprawą rozgrywanego tutaj co roku Pucharu Świata w slalomie, a turyści, którzy już tu byli, pewnie znają określenie - „Val d’Isere Europy Środkowo-Wschodniej”. Nowoczesna infrastruktura, świetnie przygotowane stoki, bogata baza hotelowa i gastronomiczna udowadniają, że w kraju niealpejskim też można zbudować ciekawy ośrodek narciarski. Na spragnionych „białego szaleństwa” turystów czeka tutaj 25 km tras narciarskich. W większości są to trasy trudne lub bardzo trudne, dlatego „Szpindel” polecany jest głównie dla narciarskich wyjadaczy. Również fani jednej deski mogą liczyć tutaj na miłe zaskoczenie, gdyż ośrodek oferuje trzy świetnie przygotowane snowparki. Położenie Szpindlerowego Młyna (702 - 1235 m n.p.m.), gwarantuje dobre warunki przez około pięć miesięcy, począwszy już od listopada. Bogata oferta tego miasteczka skierowana jest głównie do osób uwielbiających aktywny tryb życia i rozrywkę. Po męczącym, ale mimo wszystko przyjemnym dniu na stokach Szpindlerowego Młyna, swoje podwoje otwierają przed nami liczne restauracje i bary z przepyszną czeską (i nie tylko) kuchnią, no i przede wszystkim serwujące najlepsze czeskie piwa. Kuszą również kluby, w których jeśli mamy jeszcze siły, możemy potańczyć do rana.
Skipass
Wyciągi:
Trasy i ich długość:
Ceny karnetów 6-dniowych w Szpindlerowym Młynie
Atrakcje dodatkowe na stoku
Atrakcje dla dzieci
Apres Ski - atrakcje poza nartami
Jak na prawdziwy kurort przystało Szpindlerowy Młyn może pochwalić się również ciekawą ofertą apres ski. Wszyscy ci, którzy lubią spędzać wolny czas aktywnie, mogą skorzystać tutaj z wielu atrakcji. Znajdziemy tutaj m.in. aquapark, centrum SPA (oferujące także masaże tajskie), kryte korty tenisowe i hale do squasha. Komu mało wysiłku fizycznego, może wstąpić do centrum fitness, gdzie znajdzie siłownię lub zajęcia aerobicu. A jeśli wolimy nieco mniejszy wysiłek, to możemy udać się na strzelnicę, pograć w bowling czy poćwiczyć uderzenie na symulatorze gry w golfa.
Gdzie nocować w Szpindlerowym Młynie?
Bardzo bogata i równocześnie zróżnicowana baza hotelowa sprawia, że każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń. Są przytulne górskie chaty i kwatery prywatne, pensjonaty o nieco wyższym standardzie jak również czterogwiazdkowe, luksusowe hotele.
http://www.spindleruv-mlyn.com/pl/nocleg/
Program eventów na sezon
Wyśmienite warunki do uprawiania narciarstwa powoduje, iż Szpindlerowy Młyn często jest gospodarzem licznych zawodów narciarskich lub snowboardowych. Te najważniejsze to oczywiście coroczne zawody Pucharu Świata, rozgrywane w pierwszej połowie marca.
Jak dojechać do Szpindlerowego Młyna?
Z Warszawy kierujemy się na drogę E30 w kierunku Łodzi i dalej w stronę Konina. Następnie wybieramy drogę na Kalisz, a dalej drogą nr 25 udajemy się w stronę Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Za Wrocławiem należy kierować się w stronę Kątów Wrocławskich, Strzegomia i Kamiennej Góry drogą nr 5. Po stronie czeskiej mijamy najpierw miejscowość Horni Mala Upa, następnie Dolni Mala Upa. Najpierw podążamy drogą nr 252, następnie nr 296. Dalej obieramy drogę na Vrchlabi (nr 297 -> nr 14) by ostatecznie wjechać na drogę 295, którą dojedziemy do celu.