Kuala Lumpur stanowił pierwszy i ostatni etap naszych azjatyckich wakacji w lutym/marcu 2006 roku. Zatrzymaliśmy się na trzy noce w hotelu Dorset Regency - praktycznie w samym City, blisko do shoppingow, restauracji i przystanków monorail (taksówki wychodzą taniej dla więcej niż 2 osób). Wspaniale śniadania wliczone w koszt akomodacji. Specjały kuchni europejskich, azjatyckich i arabskich do wyboru, soki i owoce. Wszystko pyszne i wspaniała obsługa.
W Kuala Lumpur wynajęliśmy taksówkę i zrobiliśmy sobie wycieczkę objazdową po mieście zaliczając m. in. największą chińską świątynię w Malezji Thean Hou, Tugu Negara - park - pomnik poświęcony walce Narodu Malajskiego o wolność, z pięknymi ogrodami i fontannami oraz główny meczet KL Masjid Negara zbudowany w postmodernistycznym stylu, gdzie musieliśmy okryć nasze niewierne ciała zgrzebnymi muzułmańskimi szatami.
Oprócz tego powłóczyliśmy się po mieście, porobiliśmy zakupy, objadaliśmy się w restauracjach i byczyliśmy się w hotelowym basenie skąd rozpościera się ciekawy widok na miasto. Zrobiliśmy też inne wycieczki, które opiszę oddzielnie w części drugiej naszej podróży do Kuala Lumpur. Kolejną noc spędziliśmy w Kuala Lumpur wracając z Phuket do Adelajdy.
Kuala Lumpur warto odwiedzić:
W każdym hotelu można wykupić różne wycieczki objazdowe po mieście lub, tak jak to zrobiliśmy my, można wynająć taxi i pojeździć tam gdzie się chce. Warto poświęcić dzień na ogrody Lake Gardens. Żeby dostać się do Petronas Towers trzeba zarezerwować bilety dużo wcześniej.
Kuala Lumpur to stolica i największe miasto Malezji, położone w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Kuala Lumpur tworzy specjalny, wydzielony dystrykt o tej samej nazwie na terenie stanu Selangor. Ludność ok. 1,5 miliona, a łącznie z przedmieściami 4,2 miliona mieszkańców. Powierzchnia: 243,65 km2.
Kuala Lumpur to jedno z najszybciej rozwijających się miast Azji Południowo - Wschodniej, z przyrostem gospodarczym powyżej 10% w skali rocznej.
Miasto rozbudowywane jest bez ładu architektonicznego. Obok centralnej dzielnicy miasta z autostradami i wieżowcami, znajdują się dzielnice zamieszkane przez Chińczyków z tradycyjnymi domami i wąskimi uliczkami. Architektura miasta stanowi połączenie tradycyjnych stylów azjatyckich i nowoczesności. Pośród budynków wybudowanych w stylu wschodnim i kolonialnym wyrosły, będące dumą Kuala Lumpur, wieżowce: Dayabumi Building, Tabung Haji Building, Menara Telecom i znane na całym świecie bliźniacze wieżowce Petronas Towers.
Ruch Lewostronny. Taksówki to najtańsza opcja transportu dla więcej niż 2 osób. Trzeba jednak brać pod uwagę korki uliczne. Kolejka Monorail droższa ale fajna i korki jej niestraszne.
Brak komentarzy. |