Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2021-11-08 10:19:27

AniaMW

Grenlandia

Hej,
Czy ktos z Was ma ochote na Grenlandie? Ja - owszem.
Niby administracyjnie nalezy do Danii, lecz lezy poza Europa no i zasady wyjazdu sa tam inne.
Nie wystarczy dowod, musi byc paszport. Ale to nie jedyna roznica. Teraz, z racji pandemii jest wiecej warunkow.
Unijny paszport covidowy jest wymagany a do tego jeszcze test PCR na 72 h przed dotarciem do miejsca docelowego.
Badzmy zdrowi!
Polnoc czeka na zdrowego czlowieka smile

 

#2 2021-11-08 18:38:38

piea

Re: Grenlandia

Ania, ja tam jestem chetna zawsze i wszedzie (no moze poza miejscami stricte plazowymi smile do ktorych ten kierunek z pewnosci? nie nalezy! ; ale czy to dobra pora na Grenlandie? chyba lato byloby odpowiedniejsze?
no i (kluczowe) pytanie nr 2: skad ten zdrowy, zaszczepiony czlowiek ma wziac tyle kasy, zeby jechac na Grenlandie?  ??? alejaja  no taki urlop w takim miejscu - jak dla mnie to Bajka! mimo, ze w "zimowo-lodowych" klimatach smile , ale  po sprawdzeniu cen, stwierdzam, ze chyba nie jestem "az tak zmeczona"  zeby myslec o takim urlopie  alejaja

Ostatnio edytowany przez piea (2021-11-08 18:41:27)

 

#3 2021-11-08 20:51:31

AniaMW

Re: Grenlandia

Och, Ala, ja jestem tak wyposzczona od Polnocnych rejonow, ze juz nie moge.

Ten sezon jeszcze by? zamkniety dla Europejczykow w Norwegii sad oczywiscie z racji pandemii. Lodowce topnieja, trzeba sie spieszyc...
Latem Grenlandia jest b.zblizona do IS czy N, w zimie tam strrrasznie zimno ( do 30 stopni mrozu!) - nie przepadam za takimi temperaturami, a wiec teraz optymalnie smile Juz powinna byc zorza czyli cos najpiekniejszego, co oferuje natura...

Jeszcze na poczatku listopada test PCR MUSIAL byc wykonany nie tylko 72 h przed zejsciem na lad, lecz wylacznie w kraju skandynawskim (koszt ok. 700 PLN - po przeliczeniu na nasze). Teraz wystarczy test w PL, troche latwiej.
Wlasnie czekam na wynik (cciii, sza, ani mru mru).
Pozdrawiam

 

#4 2021-11-08 21:09:48

danutar

Re: Grenlandia

O matko! Dziewczyny, w takie zimno jechac? Podziwiam za same checi. Ja to cieplolubna jestem (chociaz moja skora nie - mam uczulenie na slonce 😂). No zorza - fakt - warta zobaczenia, ale ten klimat nie dla mnie 😕 No i jeszcze test oprocz paszportu covidowego? No litosci, ja nie po to sie szczepilam, zeby teraz jeszcze jakies druty dawac sobie wpychac do nosa! 😮
Aniu, zycze, by Ci sie Twoje grenlandzkie plany udaly. Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez danutar (2021-11-08 21:12:03)

 

#5 2021-11-09 08:05:51

papuas

Re: Grenlandia

no to udanego wyjazdu  super
Ja te? pla?owy nie jestem, wszyscy wiedz?, ale lubi? wycieczki ??czone - troch? historii, troch? przyrody i mnogo ciekawostek. Grenlandia to jednak tylko przyroda; czy s? tam zabytkowe ko?cio?y?? wy?o?one azulejos??  smile
Ostatnio przeczyta?em, ?e w Polsce nad Ba?tykiem mo?na zobaczy? (widziano?) zorz? polarn? - to mo?e zabiwakuj? gdzie? na pla?y?  smile
ale ... gratuluj? pomys?u i wyjazdu kwiaty   znowu b?dzie co ogl?da? na TM

 

#6 2021-11-09 08:09:50

papuas

Re: Grenlandia

smile  zapomnialem o polskich znakach - lubie wycieczki laczone

 

#7 2021-11-09 12:12:56

AniaMW

Re: Grenlandia

Bardzo Wam dziekuje !
Wynik juz jest - ok, wiec wyruszam smilesmilesmile
Najpierw podroz do Wa-wy, potem do Kopenhagi, a potem juz do miejsca docelowego, na Zielona Wyspe.
Pozdrawiam,
Odezwe sie po powrocie ( bo stamtad kosmiczne ceny)
Na pewno relacja i zdjecia beda , pa.

 

#8 2021-11-13 22:24:02

AniaMW

Re: Grenlandia

Hej. Jak na razie pogoda super dopisuje. Mr?z do?? mocny -16-20 ale za to s?onecznie. Jest cuuuudnie! Zdj?cia robi?. Po powrocie cokolwiek wrzuc?.
Pozdrawiam mro?no i serdecznie

 

#9 2021-11-13 22:30:39

AniaMW

Re: Grenlandia

Ach te polskie znaki. Zapomnialam. Jest super. Pozdro

 

#10 2021-11-13 22:35:56

AniaMW

Re: Grenlandia

Dzisiaj plywalismy po Zatoce Disco wsrod gor lodowych. To ten rejon z ktorego jedna dotknela Titanica. My bez szwanku. Na mniejszej lodzi. 👍

 

#11 2021-11-14 00:24:42

mabro

Re: Grenlandia

AniaMW ale? wspania?a wycieczka. Mam nadzieje, ze bedzie z niej piekna relacja smile A mozesz juz teraz napisac czy to wyjazd z biura  (z jakiego) czy organizowalas go sama?

 

#12 2021-11-14 13:20:09

AniaMW

Re: Grenlandia

Oczywiscie bedzie relacja i foty.
Wyjazd z Biurem Albatros Travel
Dzisiaj mamy wedrowke. Temp niby tylko -13 lecz spora wilgotnosc i odczuwalna temp rano -26, w poludnie bedzie tylko -21. Akurat trafilismy na fale mrozow. No coz. Cos za cos.
Pozdro

 

#13 2021-11-17 09:33:46

AniaMW

Re: Grenlandia

Hej. Wszystko na Lodowej Wyspie poszlo na medal. Teraz Kopenhaga przesiadka z Air Greenland na Lot i ostatni powrotny przelot do Wa-wy a cd PKP
Pozdrawiam jeszcze ze Skandynawii

 

#14 2021-11-17 16:54:18

danutar

Re: Grenlandia

Ojej, Aniu, to juz po wszystkim? Jak ten czas leci! To czekamy teraz niecierpliwie na relacje i fotki.
Dobrej drogi powrotnej zycze smile

Ostatnio edytowany przez danutar (2021-11-17 16:54:38)

 

#15 2021-11-17 17:12:19

AniaMW

Re: Grenlandia

Tak. Czas szybko leci. Byl to b. ciekawy i intensywny tydzien.
Teraz Pendolino do BB - ostatni odcinek podrozy.
Jutro musze odespac ale jak najszybciej postaram sie wrzucic zajawke.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh