Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#76 2021-07-02 21:10:01

hapol

Re: Podróże kulinarne

Karminadel ze śledziem solonym...łooooo jeeee PYCHOTA!!! wiem że nie każdemu może to połączenie spasować ale polecom spróbować z ciekawości...

 

#77 2021-07-06 17:59:29

papuas

Re: Podróże kulinarne

Tak jak kiedyś obiecałem Piei, że ugotuję latem zupę owocową, tak obiecuję Hapolowi, że zrobię i usmażę wersję karmiadle z dodatkiem śledzia. Jako Ślonzok wiem że taka wersja istnieje, ale nigdy nie próbowałem, bo w rodzinnym domu takich matka nie warziła (smażyła).

 

#78 2021-07-29 11:20:24

kangur

Re: Podróże kulinarne

Zupa owocowa! Mmmmm, uwielbiam tongue Karminadel ze sledziem do mnie przemawia. Przeca pizza z anchois smakuje mniam mniam big_smile

 

#79 2021-11-16 08:41:00

papuas

Re: Podróże kulinarne

no to musze sie pochwali? - ostatnio zrobilem papryke nadziewana ryba. Inspiracja obca, ale wlasciwie przepis autorski, bo w inspiracji nie bylo podanych proporcji ani przypraw, a i sposob przyrzadzenia inny.
4 czerwone papryki pozbawione gniazd nasiennych, polowa brokula, 3 zamrozone filety morskiej ryby, cebula i przyprawy; na oko ile brokula tyle ryby
Filety do rozmrozenia posolone i skropione sokiem z cytryny (albo octem), potem przeplukane i pokrojone w kosteczk? 1 - 2cm. Cebula pokrojona w kosteczk? i zeszklona na oliwie na patelni + ryba, popieprzyc lekko posolic i przepiec. Brokul rozdrobnionyi przegotowany w osolonej wodzie. Brokul byl duzy wiec z drugiej polowy zrobilem zupe-krem. Odcedzony brokul + ryba z cebula + 2 lyzeczki koncentratu pomidorowego + posiekany koperek + przypawy - papryka slodka (2 lyzeczki) i ostra (wg smaku, umnie 1/2 lyzeczki) i po wymieszaniu farsz gotowy. Na dno papryki odrobina soli i pieprzu zio?owego napelnic farszem, na to plastere zoltego sera opruszony pieprzem ziolowym, paprykowa czapeczka i upieczone w piekarniku. Nam smakowalo, a najlepsza rekomendacja jest fakt, ze zona mnie nie skrytykowala.   smile

 

#80 2022-06-15 18:59:05

papuas

Re: Podróże kulinarne

dawno, dawno obiecalem Piei, ?e ugotuje zupe owocowa i dzisiaj nadszedl ten dzien
zupa z mrozonych lesnych czarnych jagod z laciata smietank? 30%; lekko slodka z grubym makaronem nawet, nawet smakowala

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh