Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Szklarskiej Porębie - Ski Arena Szrenica

Szklarska Poręba - Ski Arena Szrenica. Szklarska Poręba położona jest w dolinie rzeki Kamiennej u stóp najwyższej w tym rejonie góry Szrenicy (1362 m n.p.m.). Ze względu na swoją nowoczesną i bogatą infrastrukturę oraz liczbę tras jest to największy kurort narciarski polskich Karkonoszy. Co ciekawe, pomimo niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.), warunki klimatyczne podobne są do tych jakie można zastać w alpejskich wioskach na wysokości ok 2000 m n.p.m. Dzięki temu, a także dzięki północnej ekspozycji stoków pokrywa śnieżna zalegać może tutaj już od listopada nawet do końca kwietnia. To sprawia, że Szklarska Poręba ma swoich stałych klientów zakochanych w narciarstwie w promieniach wiosennego słońca. Największym i najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim tego kurortu jest Ski Arena Szrenica, oferująca swym gościom ponad 10 km nartostrad o bardzo dużym zróżnicowaniu pod względem stopnia trudności. Najmłodsi i najmniej zorientowani w sztuce narciarskiej powinni skorzystać z wyciągu przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Znajdą tam krótką i bardzo łatwą trasę w sam raz do stawiania pierwszych narciarskich kroków, a także narciarskie przedszkole ze szkółką. Do dyspozycji bardziej wprawionych fanów jednej lub dwóch desek jest najdłuższa i jedna z najbardziej nowoczesnych 6-cio osobowych kolejek krzesełkowych w Polsce, która turystów wywozi na szczyt Szrenicy w niecałe osiem i poł minuty. Tam otwiera się szerokie pole do manewru. Można zjeżdżać zarówno łatwymi, łagodnymi stokami jak i bardziej wymagającymi trasami. Narciarscy eksperci mogą pokazać co potrafią na najtrudniejszej trasie ski areny - czarnej „jedynce”, która posiada homologację FIS. Szklarska Poręba to przede wszystkim raj dla miłośników biegówek. Jej trasy łączą się z nieodległą Polaną Jakuszycką, gdzie znaleźć można ok 100 km biegowych szlaków. Kurort ten to także świetne miejsce do spędzania urlopu w imprezowy sposób. Ten sudecki resort oferuje całe mnóstwo przeróżnych punktów gastronomicznych, od barów szybkiej obsługi, przez kluby i puby do karczm i restauracji. Dobrze rozbudowana infrastruktura dla najmłodszych, a także możliwość zamieszkania z dala od najgłośniejszych miejsc kurortu sprawia, iż nadaje się on także do przyjazdu całych rodzin z dziećmi.

Skipass

Wyciągi:

  • wyciągi krzesełkowe: 3
  • wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 2 km
  • Czerwone: 6 km
  • Niebieskie: 2,5 km
  • Trasy biegowe: 100 km
Wszystkie z tutejszych tras są sztucznie naśnieżane. Jedna z nich jest także sztucznie oświetlona.

Ceny karnetów 6-dniowych w Szklarskiej Porębie:

  • Cały sezon: dorośli - 407 zł dzieci - 260 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku:
brak.

Atrakcje dla dzieci:

  • szkółka narciarska z przedszkolem
  • snowtubing
  • dinopark
  • tor saneczkowy

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Urlop w Szklarskiej Porębie można spędzić w bardzo interesujący sposób. Okolice tego kurortu to wyśmienite tereny do wycieczek. Można wybrać się na pieszą wędrówkę po licznych szlakach turystycznych lub wynająć w tym celu przewodnika, który może poprowadzić swoich podopiecznych w nieco bardziej niekonwencjonalny sposób. Jest także możliwość wypadów na rakietach śnieżnych, a kto nie chce chodzić o własnych siłach może przejechać się psim zaprzęgiem, kuligiem lub wierzchem. Szklarska Poręba ma bogatą tradycję jeśli chodzi o skitouring. Sporo turystów zapewne woli jednak skorzystać z licznych tutejszych gabinetów odnowy biologicznej, umieszczonych w lepszych hotelach. Do dyspozycji pozostają także kryte pływalnie i groty solne. Wieczorne wyjście „w miasto” umilić może gra w bowling. Raczej nie powinni narzekać turyści lubiący dobrą zabawę, gdyż mają tu do wyboru sporo restauracji, pubów, a także dwa kluby nocne, w których życie towarzyskie trwa do późnego wieczora.

Gdzie nocować w Szklarskiej Porębie?
Będąc głównym kurortem Sudetów Szklarska Poręba ma bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Przyjezdni mogą zameldować się w kwaterach i willach prywatnych, ośrodkach wypoczynkowych czy pensjonatach. Dla najbardziej wymagających odpowiedni będzie czterogwiazdkowy hotel. Warto pamiętać, iż jest to często wybierany kierunek podczas ferii, dlatego rezerwacji dobrze jest dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem.
http://www.szklarskaporeba.pl/pl/turystyka/noclegi.html.

Program eventów na sezon:
Kiedy już wybór miejsca zimowego urlopu padł na Szklarską Porębę warto zajrzeć do kalendarza imprez, ponieważ niezależnie od terminu zawsze można znaleźć ciekawą imprezę. Wydarzeniem przyciągającym zdecydowanie najwięcej kibiców jest odbywający się w połowie lutego Puchar Świata w biegach narciarskich kobiet i mężczyzn. Ciekawą alternatywą dla tych zawodów są organizowane nieco później zawody rangi FIS we wbieganiu na Szrenicę na nartach. Z kolei słynnym w całej Polsce i nie tylko jest organizowany na początku marca tzw. Bieg Piastów na Polane Jakuszyckiej. Poza tym wiele imprez dedykowanych jest najmłodszym. Mogą oni wziąć udział w turnieju czterech stoków w narciarstwie alpejskim lub w festiwalu retro bałwanki. Atrakcyjnym wydarzeniem jest impreza Śniegolepy, podczas której drużyny rywalizują ze sobą rzeźbiąc w lodzie i śniegu. Na początku sezonu zaś zobaczyć można niepowtarzalne zawody psich zaprzęgów. Warto także podczas swojego pobytu udać się na cyklicznie organizowane akcje GOPR-u pod nazwą „Bezpieczna Zima”. Dowiedzieć można się nie tylko jak zachowywać się bezpiecznie w górach ale także za kierownicą, gdyż partnerem jest Mercedes, który udostępnia swoje samochody do testów.
http://www.szklarskaporeba.pl/pl/wydarzenia/kalendarz-wydarzen.html.

Jak dojechać do Szklarskiej Poręby?
Z Warszawy kierujemy się autostradą A2 na Łódź/Zgierz i Konin, gdzie skręcamy na drogę nr 25 prowadzącą przez Kalisz, Ostrów Wielkopolski aż do Wrocławia. Stąd obieramy drogę nr 5 na Kąty Wrocławskie, Strzegom i Jelenią Górę. Z Jeleniej Góry drogą E65 jedziemy do Szklarskiej Poręby.

Odległość: 517 km (6 godzin).