To był trzydniowy wyjazd szkoleniowy z pracy. Jego tematem był stres i walczenie z nim co w tamtejszych warunkach nie było szczególnie trudne. :)
Pierwszy dzień przywitał nas opadami śniegu i silnym wiatrem co potęgowało uczucie zimna, z którym po kilku próbach udało nam się wygrać. Ta zimowa zawierucha nie zniechęciła mnie do obejścia terenu więc po obiedzie udałam się w teren. Brodząc w śniegowych zaspach doszłam do dużego stawu, już częściowo zamarzniętego przez który przerzucona jest drewniany mostek, a następnie udałam się do altany.
Następnego dnia, przy słonecznej pogodzie okazało się, że tę altanę widać stojąc przy pałacowej oficynie, co muszę przyznać było nie lada odkryciem po wczorajszym spacerze. W tym dniu udało mi się dobrnąć do drewnianego kościółka znajdującego się na terenie pałacu (niestety był zamknięty), w którym na specjalne życzenie można złożyć przysięgę małżeńską oraz do pobliskiego zagajnika z przepięknie oblepionymi śniegiem choinkami.
O siarczystym mrozie świadczył zamarznięty już dzisiaj staw. Trzeci dzień to pożegnanie z pałacowym terenem i powrót do domu. (wyjechaliśmy w poniedziałek a więc o tym poniedziałkowym paraliżu dróg dowiadywaliśmy się telefonicznie i szczerze przyznaje w gronie 50 osób nie było żadnej, która nie cieszyłaby się z tego gdzie jest; Warszawa zasypana a my spokojnie siedzimy sobie w pałacowych salach i nie interesują nas nieodśnieżone drogi :)).
Pałac Łochów znajduje się ok. 55 km od Warszawy w kierunku na Wyszków. Jest to XIX wieczny zespół pałacowo - parkowy odrestaurowany przez firmę Arche i zaadoptowany na obiekt konferencyjno - wypoczynkowy. Bliskość Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i bezpośredni dostęp do rzeki Liwiec sprzyjają relaksowi i twórczej pracy.
Centrum konferencyjno - wypoczynkowe Pałac Łochów oddaje do dyspozycji gości 200 miejsc noclegowych w pokojach hotelowych oraz apartamentach, sale jadalne i szkoleniowe, które pomieszczą jednocześnie 500 osób.
Do zespołu pałacowo-parkowego należą budynki: Pałacu, Kuchni Pałacowej, Wozowni i Oficyny, oraz: Kamienna Grota, zabytkowy drewniany kościółek z I połowy XX w. pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, staw i 13 hektarów terenów zielonych z dostępem do rzeki Liwiec.
W pałacu można skorzystać ze SPA & Wellness.
Brak komentarzy. |