Zugspitz Arena. Zugspitz Arena leży po austriackiej stronie najwyższego niemieckiego szczytu Zugspitze (2964 m n.p.m.). Na rozległe tereny tego resortu składa się pięć mniejszych ośrodków: Ehrwalder Alm, Berwang-Bichlbach, Biberwier-Marienberg, Lermoos oraz najwyżej położony lodowiec Zugspitzplat, dzięki któremu sezon może trwać tu cały rok. Niestety tereny te nie są ze sobą połączone nartostradami. Wszystkie te ośrodki razem wzięte oferują tutejszym gościom prawie 150 km tras zjazdowych, podzielonych mniej więcej pół na pół jeśli chodzi o ich stopień trudności. Dzięki temu swoje miejsce znajdzie tutaj na pewno nowicjusz jak i stary narciarski wyjadacz. Ci drudzy z pewnością wybiorą się na dwie najdłuższe trasy resortu, liczące sobie po 5 km z różnicą wzniesień 1000 m. Sporo tu także udogodnień dla małych dzieci. Jest sporo szkółek, przedszkoli narciarskich, które przyjmują dzieci już od 2. roku życia. Są również mini kluby z wydzielonymi terenami i programami animacyjnymi. Przybywający tutaj snowboardziści też nie będą narzekać na nudę ze względu na przygotowany dla nich snowpark, a także sporo tras freeride’owych. Zugspitz Arena przygotowała się także na przyjazd narciarskich biegaczy, gdyż istnieje tutaj aż 112 km tras biegowych (często również oświetlonych). Na tym samym skipassie możemy udać się na druga stronę Zugspitze, by pojeździć po niemieckiej stronie. W okolicznych miasteczkach spora jest oferta gastronomiczna. Liczne restauracje i bary ugoszczą wszystkich smakoszy typowym tyrolskim jedzeniem i folklorem. Z całą pewnością można stwierdzić, że w tym ośrodku zdecydowanie najlepiej będą się czuli rodzice z dziećmi i wszyscy ci, którzy potrzebują odrobiny spokoju.
Skipass:
Wyciągi:
Trasy i ich długość:
Ceny karnetów 6-dniowych w Zugspitz Arena
Atrakcje dodatkowe na stoku:
Atrakcje dla dzieci:
Apres Ski - atrakcje poza nartami
Każdy aktywny przyjeżdżający tu turysta z pewnością będzie miał co robić. Oddalone od siebie o kilka kilometrów miasteczka oferują m.in. basen, lodowisko z torem do curlingu, a także hale do tenisa i squasha. Jest także centrum fitness, a wszystkim spragnionym odprężenia poleca się wizytę w tutejszych gabinetach odnowy biologicznej. Dodatkową możliwością do zapoznania się z okolicą resortu jest przejażdżka wierzchem lub saniami, a na miłośników dodatkowej adrenaliny czekają instruktorzy snowkitingu.
Gdzie nocować w Zugspitz Arena?
Zakwaterowanie możemy znaleźć tutaj m.in. w Ehrwald, Berwang lub Lermoos. W zdecydowanej większości są to apartamenty lub kwatery prywatne, jednak bardziej wymagający goście mogą zameldować się w jednym z 15 hoteli.
http://www.zugspitzarena.com/en/winter/accommodation/.
Program eventów na sezon:
Program wydarzeń kulturalnych i sportowych w trakcie sezonu nie jest bardzo urozmaicony. Mimo wszystko warto wybrać się na cyklicznie odbywające się pokazy demo teamu lokalnej szkoły narciarskiej czy na zawody Pucharu Świata w skokach synchronicznych na nartach.
http://www.zugspitzarena.com/de/winter/events-kultur/top-events/.
Jak dojechać do Zugspitz Arena?
Z Warszawy kierujemy się drogą E30 na Łódź, Poznań, aż do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie wybieramy drogę nr E51 na Leipzig i później E49 na Norymbergę. Za Norymbergą kierujemy się na Monachium drogą nr E45. Za Monachium wybieramy drogę nr E535 na Garmish-Partenkirchen, skąd drogą nr 23 kierujemy się do granicy z Austrią, a po jej przekroczeniu drogą nr 187 podążamy do Ehrwald.
Odległość - 1230 km (12 godzin).