Zillertal Arena. Strome ale i szerokie stoki położone na zboczach doliny Ziller tworzą jeden z najbardziej rozległych ośrodków narciarskich w Austrii. W całej dolinie mamy okazję do szusowania na 670 km tras, korzystając ze 174 nowoczesnych wyciągów. Położona na wysokości 1300 - 2500 m n.p.m. Zillertal Arena umożliwia niczym nie skrępowaną jazdę na nartach po nieco ponad 160 km nartostrad, przez blisko sześć miesięcy w sezonie. Większość z dostępnych dla narciarzy terenów to trasy trudne, dlatego odnajdą się tutaj wymagający narciarze, jednak szerokość tychże tras powoduje, że zarówno ci troszkę mniej zaawansowani też powinni dać sobie radę. Ciekawym (aczkolwiek dość męczącym), sposobem na spędzenie dnia jest wycieczka na nartach z Zell do Konigsleiten (z Tyrolu do landu Salzburg), podczas której podziwiać możemy piękne widoki na otaczające nas Tuxer Alpen i Alpy Kitzbuhelskie - szczególnie polecany jest widok z Konigsleitenspitze. Wycieczka ta jednak, ze względu na kilka dość trudnych etapów, polecana jest raczej narciarzom z pewnym doświadczeniem. Wspaniałą pamiątką może być także film, który możemy sobie tutaj bezpłatnie nagrać na jednej z tras. Automatyczne kamery zarejestrują nasz przejazd w slalomie, a następnie na stronie internetowej podając numer skipassu możemy go obejrzeć lub ściągnąć. W Zillertal Arena zadbano również o snowboardzistów. Specjalnie dla nich, choć nie tylko, przygotowane są tutaj dwa snowparki, tor do boardecrossa, a także sporo tras freeride’owych. Z dbałości o przybywających tu klientów dużą uwagę przywiązuje się do przygotowania stoków, dlatego ratraki trzy razy w tygodniu wyjeżdżają tu także w południe. Niestety duża popularność tego resortu powoduje, iż czasem jest tu tłoczno (głównie w soboty), a na autostradzie przy zjeździe na Zillertal mogą pojawiać się nawet korki. Zillertal Arena i jej główne miasteczka - Zell am Ziller, Gerlos i Konigsleiten może nie należą do najbardziej imprezowych kurortów, jednak wieczorami jest tu co robić ze względu na liczne kawiarnie czy winiarnie, w których można do późnych godzin wieczornych rozpamiętywać swoje narciarskie podboje.
Skipass:
Wyciągi:
Trasy i ich długość:
Ceny karnetów 6-dniowych w Zillertal Arena
Atrakcje dodatkowe na stoku:
Atrakcje dla dzieci:
Apres Ski - atrakcje poza nartami
Położone blisko siebie miasteczka oferują sporo aktywności po odpięciu nart. Pasjonaci gór mogą wybrać się na wędrówkę górskimi szlakami, a ci odważniejsi mogą spróbować zobaczyć je z lotu ptaka podczas paraglidingu. Ciekawą ofertą jest wieczorna przejażdżka ratrakiem, podczas której można zapoznać się ze sztuką przygotowywania tras. Rodziny z dziećmi mogą wybrać się na krytą pływalnię, na jeden z torów saneczkowych lub wybrać się na wycieczkę kuligiem. Do dyspozycji aktywnych gości jest także hala do tenisa, squasha, a także lodowisko. Dla romantycznych dusz przygotowano specjalną ofertę - Moonlight Skiing & Dinner - nastrojowa kolacja w górskiej scenerii, a po niej zjazd na nartach w dół doliny po stokach oświetlonych księżycem - to nowość wśród ofert Zillertal Arena.
Gdzie nocować w Zillertal Arena?
Jest w czym wybierać jeśli chodzi o zakwaterowanie, sporo tu apartamentów dla całych rodzin (szczególnie w Gerlos), górskich schronisk o podwyższonym standardzie jak i drogich hoteli dla najbardziej wymagających.http://booking.zillertalarena.com/en/101600/101601/unterkunftssuche.html
Program eventów na sezon
Co roku na przybywających tu gości czeka mnóstwo przeróżnych wydarzeń z pogranicza kultury, rozrywki i sportu. W okresie adwentu i świąt mogą oni odwiedzić świąteczny bazar. Nieco później mogą wziąć udział w hucznej zabawie sylwestrowej. Warto też wybrać się na rewię na lodzie, czy tradycyjny pochód w diabelskich maskach. W karnawale odbywa się tu sporo koncertów i imprez. Pokaz swoich umiejętności dają tu również instruktorzy z miejscowych szkół narciarskich podczas cyklicznych pokazów demo teamów. Dużą imprezą jest tutaj coroczny zjazd na „rogatych saniach” - tzw. Stroh Juchee - organizowany na początku marca.
http://www.zillertalarena.com/en/arena/winter/arena_events.html
Jak dojechać do Zillertal Arena?
Z Warszawy kierujemy się drogą S1 na Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice skąd autostradą A4 jedziemy w stronę Wrocławia i wybieramy zjazd na autostradę A1 w kierunku Rybnika. Następnie dorgą E75 kierujemy się na Wodzisław Śląski aż do granicy z Czechami w Gorzycach. Po czeskiej stronie trasami nr 1/E462/E442 dojeżdżamy do Ołomuńca. Za Ołomuńcem drogą nr E462 dojeżdżamy do Vyskov gdzie wjeżdżamy znów na trasę nr 1 do Brna. Z Brna drogą E481 dojeżdżamy do Mikulova gdzie przekraczamy granicę z Austrią. Po austriackiej stronie trzymamy się cały czas drogi na Wiedeń. Przed dojazdem do stolicy wybieramy zjazd na autostradę na St. Polten, Linz i Salzburg. Po przejechaniu Salzburga trzymamy się cały czas drogi nr E60 na Innsbruck. Z nieskręcany na drogę nr 169 prowadząco do Zella am Ziller.
Odległość: 1179 km (13 godzin).